Rūpes par suni Vecgada svinību laikā
Rūpes par suni Vecgada svinību laikā. 
 
Petardes, raķetes — daudziem cilvēkiem tās visas ir daļa no Vecgada vakara jautrības. Tomēr dzīvniekiem skaļi trokšņi un gaismas uzplaiksnījumi rada ievērojamu stresu. Viņi bieži reaģē ar paniku, dažkārt parādot fiziskus simptomus, piemēram, caureju. Uguņošana cilvēkiem, protams, radīs prieku, bet suņi sajūsmā diemžēl nebūs. 

Tomēr ir daudz vienkāršu pasākumu, ko mēs varam veikt, lai nomierinātu mūsu mājdzīvniekus Vecgada vakarā.

1. Pārliecinieties, ka jūsu suns pa dienu saņem daudz fizisko aktivitāšu.
Suņi ir ļoti zinātkāri dzīvnieki. Lai cīnītos pret Vecgada vakara satraukumu un burzmu, atrodiet alternatīvus veidus, kā izklaidēt savu suni. Iegādājaties sunim jaunu rotaļlietu.  Ja sunim ir kaut kas jauns, ar ko paspēlēties, viņam nav laika rūpēties par to, kas notiek apkārt.
Lai jūsu suns Vecgada vakarā būtu relaksētāks un mierīgāks, ir svarīgi dienas laikā to nedaudz nogurdināt. Regulāri dodieties pastaigās ar suni un dodieties mazliet tālāk vai pa augstāku kalnu nekā parasti. Tādā veidā jūsu suns būs mierīgs un, visticamāk, labi izgulēsies vakarā.
Esiet īpaši piesardzīgs, pastaigājoties ārā, jo daži cilvēki izmēģina uguņošanu pirms Vecgada vakara. Kā jau minējām iepriekš, skaļi trokšņi (īpaši pēkšņs blīkšķis) var nobiedēt jūsu suni un izraisīt viņa instinktu bēgt. Tāpēc turiet savu suni pie pavadas un pārliecinieties, vai tā apkakles ID zīme un GPS izsekotājs ir pareizi piestiprināti. Gadījumā, ja jūsu suns mūk, jūs varēsiet to izsekot un atrast ar izsekotāja palīdzību.
 

2. Iekštelpās izveidojiet savam sunim drošu vietu.
Vai tu zināji? Suņi dzird četras reizes labāk nekā cilvēki. Tāpēc uguņošana un petardes var radīt ārkārtēju stresu jūsu mājas mīlulim. Ja iespējams, nogādājiet suni klusā vietā, prom no ballītes vai uguņošanas. Ja suņi spētu runāt, viņi jums par to pateiktos.
Uz uguņošanas laiku turiet suni iekštelpās. Ja uzņemat kādus viesus savās mājās Vecgada vakarā, padomājiet uz priekšu un atvēliet savam sunim istabu vai ierobežotu vietu. Iekārtojiet vietu ar suņa gultas segām, nedaudz barības un citiem pazīstamiem priekšmetiem. Šī telpa būs jūsu suņa drošā vieta vakara laikā.
Ja plānojat kaut kur doties ārpus mājas, vislabāk būtu atrast draugu vai ģimenes locekli (ar mierīgākiem Vecgada vakara plāniem) un lūgt viņu vakarā pieskatīt jūsu suni. Kopā viņi var skatīties televizoru vai klausīties kādu relaksējošu mūziku un kopā baudīt mierīgu Vecgada vakaru.
Ievērojiet rutīnu, kas ietver miegu, pārtiku un ūdeni. Rutīna palīdzēs sunim justies droši. To darot, jūsu suns jutīsies vairāk atslābinājies un mazāk vēlēsies bēgt, ja būs nobijies. Pats galvenais, mierīgos brīžos noteikti pabarojiet savu suni, lai izvairītos no rīšanas vai aizrīšanās riska.


3. Sargājiet savu suni no bīstamām vielām.
Ņemiet vērā, ka šajā dienā apkārt var būt neparastas vielas, kas patiesībā ir toksiskas jūsu sunim, tāpēc neaizmirstiet aizsargāt savu suni no šīm suņu indēm.
Bīstamās vielas ietver:
  • Alkoholu;
  • Uguņošanu, dzirksteles;
  • Šokolādi;
  • Cigaretes un narkotikas;
  • Ķimikālijas;
  • Toksiskos telpaugus;
  • Sāļās uzkodas;
  • Gaļu ar kauliem.
Jūsu suns var tikt ievainots vai nejauši saindēts. Ņeļaujiet savam sunim uzņemt alkoholu, cilvēku pārtiku vai narkotikas. Suņi, kuri lietojuši alkoholu, var vemt, viņiem var būt grūtības staigāt vai pat pazemināties asinsspiediens un ķermeņa temperatūra.

4. Pavadiet kvalitatīvu laiku kopā ar savu suni.
Centieties Vecgada dienā pavadīt tik daudz laika ar savu suni, cik vien iespējams.
Kā pavadīt kvalitatīvu laiku kopā ar savu suni Vecgada dienā?  
Šeit ir dažas idejas:
  • Spēlējaties ar bumbu. Jūsu suņa iecienītākā apaļā rotaļlieta noteikti iepriecinās viņa sirdi.
  • Sarīkojat filmu maratonu.
  • Pavadiet brīvdienas kopā – kādā mierīgā vietā.
  • Sarīkojiet nelielu, suņiem draudzīgu salidojumu – uzaiciniet savus suņu draugus!
  • Cepiet kopā suņu un cilvēku gardumus.
  • Klausieties nomierinošu mūziku.
     
Šeit ir kopsavilkums par to, ko darīt Vecgada vakarā ar savu suni:

1. Dienas laikā nomieriniet savu suni un izklaidējiet to.
2. Sekojiet viņam vienmēr ar suņu GPS izsekotāju vai norādiet uz kakla siksnas ārējās daļas savu telefona numuru, un mēģiniet tos pasargāt no kaitīgām vielām.
3. Pārliecinieties, ka jūsu suns pa dienu ir bijis pietiekami nodarbināts.