Kā rūpēties par kaķi, kurš cieš no alerģijas
- Regulāri apskatiet kaķa pamatojumu un ādu. Ja pamanāt izmaiņas (apmatojuma izkrišana, ādas apsārtums, izsitumi, pūslīši, blaugznošanās), konsultējieties ar veterinārārstu.
- Novērsiet kontaktu ar ziedputekšņiem un ziedošiem augiem, biežāk noslaukiet putekļus, tīriet mīkstās mēbeles un noņemiet paklājus.
- Ja jūsu kaķim konstatēta barības alerģija, dzīvnieku ēdiniet tikai ar barību, ko ieteicis veterinārārsts. Alerģiju var izraisīt arī kārumi un cilvēku pārtika (viss ko piedāvājat dzīvniekam no sava galda). Alerģiju var izsaukt pat neliels produkta daudzums, ja tas satur alergēnus. Brīdiniet ģimenes locekļus un visus cilvēkus, kuri ierodas pie jums, par īpašajām prasībām attiecībā uz jūsu mīluļa ēdināšanu.
- Barība, kurā ir augsts taukskābju saturs, uzlabo pretniezes līdzekļu iedarbību (glikokortikosteroīdi, kortizols). Lai nodrošinātu vislabāko rezultātu, barību ar augstu taukskābju saturu kaķim jālieto ne mazāk kā 8-10 nedēļas.
- Uzglabājiet kaķim paredzēto barību tīrā, sausā, hermētiski noslēgtā traukā.
- Regulāra sukāšana, kā arī mitrinoša šampūna un balzama lietošana var mazināt nepatīkamos simptomus – niezi un blaugznošanos.
- Precīzi ievērojiet visus veterinārārsta ieteikumus ārstēšanā un dzīvnieka aprūpē (arī tad, ja simptomi jau izzuduši).