Vispārīgi jautājumi
Kāpēc SPECIFIC mājdzīvnieku barību var iegādāties tikai veterinārajās klīnikās?
SPECIFIC barība ir pieejama tikai ar veterinārārstu starpniecību, lai jūs vienmēr varētu saņemt vislabākos padomus par mājdzīvnieka kopšanu un barības izvēli. Veterinārārsts un viņa palīgs ir jūsu mājdzīvnieka labākie uztura konsultanti, viņi tos labi pazīst un var sniegt ieteikumus dzīvnieka veselības atbalstam un slimību profilaksei. Ņemot vērā mājdzīvnieka individuālās vajadzības un veselības stāvokli, ir izstrādātas dažādas SPECIFIC barības.
Vai ir atšķirība starp lētu barību un SPECIFIC barību?
Tāpat kā ar lielāko daļu citu iegādāto preču, jūs saņemat to, par ko maksājat. Tiesa, SPECIFIC nav lētākais ēdiens tirgū, taču tam ir pamats. Pirmkārt, mēs nepārtraukti izstrādājam jaunas barības un receptes, kas prasa gan laiku, gan naudu. Turklāt mēs ne tikai apmierinām lolojumdzīvnieku barības pamatprasības. Mēs izmantojam stingri noteiktas receptes, lai uzturētu stabilu un uzticamu kvalitāti un veiktu nepārtrauktu ražošanas uzraudzību. Mēs savus lēmumus par izejmateriālu izvēli pamatojam nevis ar cenu, bet gan uz kvalitāti, konsekvenci un funkcionalitāti. Daudzi SPECIFIC barības produkti ir unikāli, jo satur sastāvdaļas, kas atbalsta dzīvnieka veselību noteiktu veselības problēmu gadījumā. Lai kontrolētu izmaksas, mēs nenovirzām naudu reklāmām. Tā vietā mēs pārdodam barību, izmantojot veterinārās klīnikas. Tas nozīmē, ka mūsu klienti saņem vairāk nekā tikai barību – viņi saņem pastāvīgus profesionālus un individuālus ieteikumus sava mīluļa labākajai barošanai.
Beidzot vēl viena laba ziņa – SPECIFIC barības maiss ir ilgam laikam! SPECIFIC kaķu un suņu barība ir ļoti bagāta ar uzturvielām, tāpēc jums to vajag mazāk nekā parasto mājdzīvnieku barību.
Cik daudz gaļas ir produktos?
SPECIFIC produkti satur dažādu daudzumu gaļas (dzīvnieku olbaltumvielas). Mēs izmantojam jēra gaļu, cūkgaļu, vistu un liellopu gaļu, olas, pienu, lasi un citas zivis kā dzīvnieku olbaltumvielu avotus.
Dzīvnieku olbaltumvielu saturs pārtikā ir īpaši svarīgs kaķiem. Tas ir tāpēc, ka kaķi ir gaļēdāji un viņu barībā noteikti ir jābūt gaļai, lai iegūtu visas dzīvībai nepieciešamās uzturvielas. Suņi var būt arī veģetārieši, taču gaļa un tajā esošās olbaltumvielas ilgāk uztur dzīvnieka vēderu pilnu, pievieno labu enerģiju, vitamīnus, minerālvielas, garšu. Galvenokārt, gatavojot SPECIFIC mājdzīvnieku barību, mēs esam apņēmušies nodrošināt uzturvielu kvalitāti un sagremojamību. Tāpēc gan kaķu, gan suņu SPECIFC barība satur dzīvnieku olbaltumvielu avotus.
Ko nozīmē “augstas kvalitātes proteīns”?
Olbaltumvielas ir gan dzīvnieku, gan augu dabiskais "celtniecības materiāls". Olbaltumvielas "veido" muskuļus, saistaudus, ādu, kažoku un spalvas. Tādi augi kā kvieši, sojas pupas un kartupeļi satur arī dažādu daudzumu olbaltumvielu.
Ar olbaltumvielu kvalitāti mēs galvenokārt domājam to sagremojamību ēšanas laikā. Olbaltumvielai jābūt sagremotai kuņģī, jāuzsūcas zarnās un jāsastāv no dzīvniekam nepieciešamajiem būvmateriāliem (aminoskābēm). Olbaltumvielu kvalitāte var būt ļoti atšķirīga. Piemēram, olbaltumvielas no gaļas, aknām un kartupeļiem ir ļoti augstas kvalitātes salīdzinājumā ar olbaltumvielām no ādas, vistas pēdām un spalvām.
Vai es varu dot savam mājdzīvniekam mājās gatavotu barību papildus sausajai barībai?
Vienkāršākais, drošākais un pieejamākais veids, kā barot savu mājdzīvnieku, ir sabalansēta sausā barība/konservi, kas atbilst tieši jūsu mājdzīvnieka vajadzībām. Tādā veidā jūs vienmēr zināt, ko jūsu mājdzīvnieks ēd un cik daudz barības viņam ir nepieciešams, lai saglabātu veselību un labu formu. Parasti mājās gatavotā barība dzīvniekiem ir pārāk sāļa un trekna. Lai apbalvotu savu mīluli, varat piedāvāt veselīgus našķus.
Kā uzglabāt kaķu un suņu barību?
Sauso pārtiku uzglabāt sausā un vēsā vietā, vēlams oriģinālajā iepakojumā vai tīrā un noslēgtā plastmasas traukā. Arī konservi jāuzglabā sausā un vēsā vietā. Pēc atvēršanas konservus var uzglabāt līdz 2 dienām temperatūrā līdz +5° C. Atvērto konservu iesakām ietīt plastmasas maisiņā un uzglabāt ledusskapī.
Vai es varu izmest iepakojumus un konservu iepakojumus parastajā miskastē?
SPECIFIC lolojumdzīvnieku barības iepakojumi, kartona kastes un konservu kārbas jāizmet atbilstoši vietējām atkritumu apsaimniekošanas prasībām (pārstrāde).
Kādi veselības riski ir saistīti ar mājdzīvnieku aptaukošanos?
Ar mājdzīvnieku aptaukošanos ir saistīti daudzi veselības riski. Papildus dzīvnieka kustību un aktivitātes kavēšanai liekā svara dēļ papildu ķermeņa masa rada spiedienu uz locītavām un veicina locītavu diskomfortu vecākiem dzīvniekiem, kuri cieš no artrīta.
Jaunākie pētījumi ir pierādījuši, ka liekais svars var izraisīt arī vairākas citas veselības problēmas. Tauki atstāj maz vietas tādiem orgāniem kā sirds, muskuļi, plaušas, asinsrites sistēma un gremošanas sistēma. Turklāt taukaudi izdala ķīmiskas vielas, kas var izraisīt artrītu un palielināt diabēta attīstības risku.
Kāpēc barība šoreiz ir citā krāsā?
SPECIFIC barības vienmēr tiek gatavotas pēc precīzi definētām receptēm, izmantojot augstas kvalitātes dabīgas izejvielas. Visas barības atbilst augstajiem standartiem, kas noteikti mājdzīvnieku kvalitātes barībai. Atkarībā no sezonas un augšanas apstākļiem dabiskās sastāvdaļas var nedaudz atšķirties pēc krāsas. SPECIFIC barības nesatur mākslīgas garšas vai krāsvielas, tāpēc sausās barības gabaliņu krāsa dažkārt var nedaudz atšķirties.
Vai SPECIFIC barības produktiem ir garantija?
SPECIFIC barība atbilst visām prasībām, kas izvirzītas kvalitatīvai mājdzīvnieku barībai. Mūsu bioloģiskā pārtika ir sertificēta ar Austrijas Bio garantiju, kas apliecina, ka visas izejvielas ir bioloģiskas izcelsmes.
Jautājumi par suņiem
Mans suns pastaigās atrod dažādus pārtikas atkritumus – vai man vajadzētu mainīt barības daudzumu, ko es viņam dodu?
Daži suņi ir lieliski ošnātāji, pastaigājoties atrod un ēd visu veidu lietas. Pamatojoties uz to, ir praktiski neiespējami regulēt barības daudzumu, jo ir ļoti grūti zināt, ko un cik suns šādā veidā ēd.
Tā kā ēdiens bļodā ir visdrošākais un veselīgākais, mēģiniet izvairīties no šādas nejaušas ēšanas. Lai to izdarītu, varat pabarot suni tieši pirms pastaigas vai paņemt līdzi kādu parasto barību kā našķi. Protams, jārēķinās ar gardumiem, kas tiek doti kā barība, lai suns neapēd vairāk, nekā ieteikts dienā.
Manam sunim tiks veikta operācija, un viņš pēc tam nevarēs normāli ēst – ko man darīt?
Pareiza barošana ir svarīga jūsu sunim. Tas ir vēl svarīgāk pēc operācijas vai slimības laikā.
Protams, jūsu suņa apetīte var samazināties operācijas vai slimības laikā. Tas nozīmē, ka jūsu mājdzīvnieka barībai ir jābūt vēl veselīgākai un ēstgribu rosinošākai. Ieteicams izvēlēties konservus, iespējams, pat atveseļojošanās barību. Sajauciet to ar siltu ūdeni ķermeņa temperatūrā, lai ēdiens būtu pēc iespējas vilinošāks. Ja jūsu suns nevar piecelties un ēst no bļodas, varat barot ar karoti vai izmantot šļirci, lai ievietotu ēdienu tieši mutē. Jūsu veterinārārsts var sniegt norādījumus par to.
Kāpēc mans suns pēkšņi pārtrauca ēst savu parasto barību?
Ja jūsu suns pēkšņi nevēlas ēst, tas var liecināt par slimību vai gremošanas problēmu. Lai iegūtu skaidrību, iespējams, vēlēsieties pārbaudīt suņa izkārnījumus un sekot līdzi suņa uzvedībai, jo izmaiņas tajās var liecināt par slimību. Šaubu gadījumā meklējiet padomu pie veterinārārsta. Protams, suns var pārtraukt ēst vairāku citu iemeslu dēļ:
- sāpes vai problēmas mutē, zobos vai rīklē
- izmaiņas barības sastāvā vai kvalitātē
- ir pieļautas kļūdas barības uzglabāšanā
- ja parastai barībai nav noteikta recepte, ēdienam dažādos maisiņos var būt atšķirīgs sastāvs, un tas var izraisīt ēdiena garšas izmaiņas
Kāpēc mans suns ēd zāli?
Nav viena izskaidrojuma, kāpēc daži suņi ēd zāli. Tomēr ir zināms, ka suņus piesaista noteiktas smakas, tāpēc dažiem suņiem interesanta var būt svaiga zāle vai zāle, kas smaržo pēc cita suņa urīna. Suņi var vemt pēc zāles ēšanas. Tādējādi tiek pieņemts, ka suņi ēd zāli, lai izraisītu vemšanu, kad viņiem ir sāpes vēderā, taču tas nav precīzi zināms.
Tomēr varat būt drošs, ka zāles ēšana nekaitē suņiem. Tā kā zāle satur celulozi, suņi to nevar sagremot – parasti tā vienkārši iziet cauri zarnām un izdalās ar izkārnījumiem.
Kā es varu palīdzēt savam sunim zaudēt svaru?
Tāpat kā cilvēki, suņi var cīnīties ar lieko svaru. Iemesls ir vienkāršs: ja jūsu suns dienā apēd vairāk barības/kaloriju, nekā nepieciešams, liekā enerģija pārvēršas taukos. Ja jūsu sunim ir nepieciešams zaudēt svaru, process ir jāapgriež otrādi – jums katru dienu jābaro ar nedaudz mazāk kaloriju nekā nepieciešams. Uzkrātie tauki pakāpeniski tiks izlietoti, un jūsu suns atgriezīsies pie veselīga svara. Vienkāršākais un drošākais veids, kā to panākt, ir barot suni ar labu svara zaudēšanas diētu. Šāda veida barība nodrošina mazāk kaloriju, bet satur visas galvenās uzturvielas, tāpēc suns jūtas paēdis un labi. Papildus tam, lai veiksmīgi zaudētu svaru, ir jāierobežo jūsu suņa gardumi un pārtikas atliekas un pakāpeniski jāpalielina fiziskā aktivitāte. Ja ievērosiet pareizu uzturu, jūsu suns pēc kāda laika atgriezīsies formā, būs laimīgāks, sabiedriskāks un aktīvāks.
Vai ir pieļaujams, ka mans suns ēd kaķu barību?
Suņi ir visēdāji, un lielākā daļa var ēst kaķu barību bez kaitējuma. Tomēr kaķu barība satur vairāk kaloriju nekā vidējā suņu barība. Tāpēc, lai gan jūsu suns var droši apēst dažus kumosus kaķu barības, jums ir jānodrošina, lai tas neizraisītu jūsu sunim lieko svaru. Sunim noteikti nav ieteicams ēst kaķu barību, ja kaķim ir terapeitiskā diēta.
Vai tā ir taisnība, ka manam sunim vajag daudz gaļas, jo suņi ir cēlušies no vilkiem?
Barības sastāvdaļu ziņā suņi ir fizioloģiski ļoti elastīgi. Tāpat kā cilvēki, suņi ir visēdāji, kas nozīmē, ka viņi spēj sagremot un asimilēt gan gaļu, gan augu pārtiku. No otras puses, kaķu uzturā noteikti ir nepieciešama gaļa.
Ja uztura plāns ir pārdomāts, suns var lietot augu diētu. Tomēr gaļa ir ļoti labs koncentrēts olbaltumvielu, minerālvielu un vitamīnu avots. Turklāt gaļa sniedz enerģiju un padara ēdienu garšīgu. Tāpēc gaļas pievienošana suņu barībai ir labi pamatota.
Kāpēc mans suns ēd fekālijas?
Suņi pēta, piedzīvo un atceras savu apkārtni ar degunu. Viņiem ir dabiska interese par lietām, kas smaržo.
Kā suņa īpašniekam jums var šķist pretīgs atklājums, ka jūsu suns ēd fekālijas (un tās var būt pat viņa paša). Šādas aktivitātes iemesls nav skaidrs. Daži cilvēki domā, ka tas norāda uz barības vielu trūkumu. Citi uzskata, ka tam ir uzvedības iemesls (suns "tīra" vai likvidē citu suņu pārvietošanās pēdas savā teritorijā). Varam tikai apstiprināt, ka šāda uzvedība nav ne anormāla, ne kaitīga sunim – tā vienkārši ir nepatīkama saimniekam.
Kāpēc manam sunim ir slikta elpa?
Suņa slikta elpa var būt ļoti nepatīkama – īpaši cilvēkiem, kuri pastāvīgi saskaras ar suni. Tomēr slikta elpa var liecināt par citām, dažkārt nopietnākām problēmām.
- No ārpuses ļoti nepatīkamu smaku mutes zonā var izraisīt lūpu kroku iekaisums.
- Mutes iekšienē bieži sastopami sliktas elpas cēloņi ir infekcija, brūces vai ēdiena paliekas, kas iestrēgušas smaganās, rīklē vai starp zobiem.
- Sliktu elpu var izraisīt arī kuņģa skābe vai pārtika kuņģī.
Pārvelciet vates tamponu pār suņa lūpām vai smaganām un pasmaržojiet to, lai saprastu, no kurienes nāk smaka. Ja neesat pārliecināts par cēloni un uzskatāt, ka dzīvniekam nepieciešama ārstēšana, sazinieties ar savu veterinārārstu.
Kāpēc mans suns tik ļoti kasās?
Kasīšanās ir daļa no dabiskas uzvedības. Jāizmeklē, kad kasīšanās kļūst tik intensīva, ka uz ādas parādās kaili vai sarkani plankumi, apsārtums vai mitras un iekaisušas vietas.
Niezei ir daudz iemeslu - blusas, ērces un citi parazīti, baktērijas, mikroskopiski raugi, kašķa, pārtikas, ziedputekšņu vai putekļu alerģija. Precīza cēloņa atrašana var būt sarežģīta, taču tas ir svarīgi, lai izvēlētos atbilstošu ārstēšanu. Labākais ieteikums ir runāt ar veterinārārstu, ja jūsu suns pārāk daudz laiza vai kasās un viņa āda neizskatās labi.
Mana suņa deguns ir sauss un silts - vai viņš ir slims?
Pretēji izplatītajam uzskatam, suņa deguns nevar noteikt, vai viņš ir vesels vai nē. Protams, ja suns ir slims un viņam ir drudzis, viņa deguns, visticamāk, ir silts. Bet suns var justies labi neatkarīgi no tā, vai viņa deguns ir auksts vai silts, slapjš vai sauss. Visdrošākais veids, kā pārbaudīt suņa temperatūru un pašsajūtu, ir ar termometru.
Kāpēc man vajadzētu kastrēt vai sterilizēt savu suni?
Suņiem, tāpat kā citiem dzīvniekiem, ir instinktīva vēlme pāroties un radīt pēcnācējus. Tā ir visdabiskākā lieta pasaulē. Šo vēlmi suņu tēviņiem un mātītēm kontrolē dzimumhormoni.
Dabā suņi (vai vilki) pārojas un vairojas atbilstoši dabas ritmam, taču šāda nekontrolēta pārošanās nav piemērota mājdzīvniekiem. Ķirurģiskā sterilizācija vai kastrācija noņem gan vēlmi pāroties, gan spēju to darīt. Tas var šķist nežēlīgi, taču bieži vien tas ir labāk, nekā pastāvīgi kavēt suņa dabisko pārošanās vēlmi. Ja neplānojat izmantot savu suni vaislai, veterinārārsts var ieteikt sterilizāciju vai kastrāciju.
Mans suns tika apmācīts mājās. Kāpēc tagad ir sācis iet uz tualeti iekštelpās?
Ja jūsu suns ir sācis urinēt vai izkārnīties telpās, noteikti jāapmeklē veterinārārsts. Tur tiks noskaidrots, vai cēlonis ir slimība vai uzvedības problēma. Jebkurā gadījumā veterinārārsts var jums palīdzēt tikt galā ar problēmu.
Jūsu suns, visticamāk, jūtas slikti, dodoties nokārtoties telpās, īpaši, ja to izraisījusi slimība. Ja jūsu veterinārārsts diagnosticē urīnceļu vai gremošanas infekciju, hormonālas vai gremošanas problēmas, urīnpūšļa akmeņus vai dzemdes infekciju, jūsu sunim ir nepieciešama ārstēšana.
Jautājumi par kaķiem
Kad mans kaķēns, kas kļuvis par "pieaugušo", var sākt ēst pieaugušo kaķu barību?
Kaķi parasti tiek uzskatīti par pieaugušajiem aptuveni 12 mēnešu vecumā, taču tas ne vienmēr tā ir. Dažas lielākas šķirnes, piemēram, Meinkūns un Norvēģijas meža kaķis, nesasniedz savu īsto izmēru un personību, līdz tas ir aptuveni 3 gadus vecs.
Parasti 12 mēneši ir piemērots vecums, lai pārietu no kaķēnu barības uz pieaugušo kaķu barību. Lūdzu, ņemiet vērā: ja jūsu kaķēns ir kastrēts/sterilizēts, iespējams, vēlēsieties izvēlēties konkrētu kaķēnu barību, lai novērstu pārmērīgu svara pieaugumu.
Vai es varu dot kaķēnam pienu?
Bildēs bieži attēlots kaķis, kurš dzer pienu no bļodas. Tomēr tas nav pareizi. Patiesībā lielākā daļa kaķu nepanes govs pienu. Viņi nespēj sagremot piena cukuru (laktozi), un tas viņiem var izraisīt sāpes vēderā un caureju. Tici mums – ja iedosi savam kaķim pienu, drīz uzzināsi, vai viņš to panes. Protams, mazi kaķēni var panest mātes pienu, bet vēlākā dzīvē piens kaķim nav ne labs, ne vajadzīgs. Visdabiskākais un labākais dzēriens kaķiem ir ūdens.
Vai man vajadzētu izvairīties no noteiktas barības, lai novērstu kaķa gremošanas problēmas?
Visas tirgū esošās kaķu barības ir apstiprinājušas attiecīgās iestādes, un tāpēc tās ir drošas kaķiem. Tomēr ir skaidrs, ka barības kvalitāte atšķiras un kaķiem ir dažādas vajadzības un apstākļi.
Ja jūsu kaķim ir barības alerģija vai nepanesamība, noteiktas barības sastāvdaļas (liellopu gaļa, cūkgaļa utt.) var izraisīt gremošanas problēmas. Nedodiet kaķim govs pienu, jo lielākā daļa kaķu nespēj sagremot piena cukuru (laktozi). Parasti barība ar viegli sagremojamām un kvalitatīvām sastāvdaļām ir droša un laba izvēle. Ja jūsu kaķim ir atkārtotas gremošanas problēmas, konsultējieties ar savu veterinārārstu, jo var būt noderīga īpaša diēta, kas atbalsta gremošanu.
Vai man vajadzētu barot kaķi ar sausu vai mitru barību?
Ja izvēlaties barību no augstas kvalitātes SPECIFIC barības klāsta, atšķirības starp mitro un sauso barību nav būtiskas jūsu kaķa pamata uzturam un veselībai. Kaķēnu barības mitrā un sausā versija vai nieres uzturošā barība ir diezgan līdzīga barības vielu ziņā. Tomēr sausai un mitrai konsistencei var būt dažādas priekšrocības. Sausā barība parasti ir ekonomiskāka un vairāk ietekmē zobus, tādējādi palīdzot novērst zobakmens veidošanos. No mitrās barības dzīvnieks saņem vairāk ūdens, tāpēc šī barība var būt labāk piemērota dažu urīnceļu problēmu gadījumā (urīnpūšļa kairinājums, akmeņi un kristāli).
Kura kaķu barība ir labāka dzīvniekam ar urīnpūšļa problēmām, sausa vai mitra barība?
Tas ir pilnībā atkarīgs no jūsu kaķa urīnpūšļa problēmas veida. Ja pamanāt izmaiņas kaķa urinēšanas uzvedībā, noteikti nogādājiet kaķi pie veterinārārsta, lai ārsts varētu noteikt pareizo diagnozi dzīvniekam. Ja kaķim ir urīnpūšļa akmeņi, ieteicama sausa vai konservēta barība, kurā ir samazināts noteiktu minerālvielu vai olbaltumvielu saturs.
Ja kaķim vienkārši ir "pūšļa kairinājums", labākā izvēle ir īpaša mitrā barība. Jūsu veterinārārsta norādījumi ir ļoti svarīgi, jo šīs problēmas var būt ļoti sāpīgas un pat nāvējošas jūsu kaķim, un var būt nepieciešama mūža diēta, lai novērstu to atkārtošanos.
Kādas ir kaķu barības svarīgākās sastāvdaļas kaķu veselībai?
Daudzas kaķu barības reklāmas koncentrējas uz sastāvdaļām (izejvielām). Neatkarīgi no tā, vai barība ir gatavota no cūkgaļas, vistas vai garnelēm, tā var būt kaķa gaumes jautājums, taču patiesībā tas nav būtiski viņu veselībai un uzturam. Tomēr IR svarīgi, lai barība saturētu pietiekamu daudzumu kaķiem nepieciešamo uzturvielu. Tas ir tāpēc, ka kaķi ir obligāti gaļēdāji, un viņu uzturā ir jāiekļauj noteikts daudzums dzīvnieku olbaltumvielu un barības vielu, kas iegūtas no gaļas. Gaļai/olbaltumvielām ir jābūt sagremojamai, lai kaķis to varētu efektīvi izmantot – tai jānāk no muskuļu audiem un orgāniem, nevis tikai no ādas, vistas pēdām un spalvām. Svarīgi ir arī uzturēt olbaltumvielu, ogļhidrātu (dārzeņu) un tauku līdzsvaru pārtikā, ko var panākt, izmantojot dažādas sastāvdaļas.
Vai tā ir taisnība, ka mans kaķis ir plēsējs un viņam vajag daudz gaļas?
Tā patiešām ir taisnība, ka gaļa ir jāiekļauj kaķu uzturā, jo tie ir obligāti gaļēdāji un paļaujas uz gaļu kā galveno uztura avotu. Evolūcijas gaitā kaķi ir pielāgojušies salīdzinoši liela gaļas daudzuma patēriņam un zaudējuši spēju efektīvi tikt galā ar mazāk proteīna diētu un atsevišķi sintezēt noteiktas uzturvielas (piemēram, pārvērst burkānos atrodamos karotinoīdus par A vitamīnu). Rezultātā kaķiem ir nepieciešamas noteiktas papildu uzturvielas, salīdzinot ar suņiem, un, lai šīs būtiskās uzturvielas adekvāti iegūtu, viņiem ir nepieciešama gaļa. Tāpēc kaķi nevar attīstīties ar veģetāru vai augu diētu.
Vai mans kaķis var ēst mana suņa barību?
Kaķu barībā ir jāsatur noteikts daudzums gaļas olbaltumvielu un citu uzturvielu, kas iegūtas no gaļas. Kaķi ir dabiski gaļēdāji un paļaujas uz gaļu kā galveno uztura avotu. Viņiem ir vajadzīgas īpašas uzturvielas, kas iegūtas no gaļas (piemēram, noteiktas aminoskābes), lai viņu ķermenis darbotos pareizi.
Ja kaķis laiku pa laikam apēd dažus kumosiņus no suņa bļodas, tam nevajadzētu radīt nekādas problēmas. Tomēr lielākā daļa suņu barības nav sabalansētas kaķu uzturvērtības ziņā, un tāpēc tām nevajadzētu būt vienīgajam kaķu barības avotam. Ir svarīgi ņemt vērā, ka nav ieteicams barot kaķi tikai ar suņu barību, īpaši, ja suņu barība ir terapeitiska diēta vai kaķim ir īpašas uztura prasības veselības stāvokļa dēļ.
Kā pāriet no parastās kaķu barības uz citu kaķu barību?
Kuņģim ir nepieciešams zināms laiks, lai pielāgotos pārtikas pārejai, lai pierastu pie jaunās diētas. Dažreiz kaķim jāpierod pie jaunās barības garšas, smaržas, tekstūras vai lieluma/formas. Ja izmaiņas tiek veiktas pakāpeniski, tās parasti ir veiksmīgas.
Pakāpeniskajai pārejai jānotiek 7-10 dienu laikā, kad arvien lielāks daudzums jaunās barības tiek sajaukts ar veco pārtiku. Tas ir svarīgi katram ēdiena maiņai. Vienīgais izņēmums ir smagas slimības gadījumi, kad pēc iespējas ātrāk jāsāk barot ar specializētu diētu, piemēram, gremošanu veicinošu vai atveseļojošu barību.
Viens no maniem kaķiem ievēro īpašu diētu. Kā es varu pārliecināties, ka tas tikmēr neapēd otra kaķa barību?
Kontrolēt kaķa barības izvēli nav viegli, it īpaši, ja tas ir āra kaķis. Ir dabiski, ka kaķis ēd vairākas mazas ēdiena porcijas (peles, putni) visu dienu un nakti. To parasti atdarina, visu laiku turot ēdienu bļodā.
Lai barotu vairākus kaķus atsevišķi vairāku kaķu mājsaimniecībā, katram kaķim ir jānosaka atsevišķs “laiks” un/vai “telpa”. Viena pieeja ir turēt vienu kaķi atsevišķā telpā ar noteiktu barošanas laiku katru dienu un izņemt visu barību, kad citiem kaķiem ir atļauts iekļūt telpā. Cits risinājums varētu būt viena kaķa barības novietošana vietā, kurai var piekļūt tikai viņi (paaugstināti vai aiz elektroniskām kaķu durvīm). Ja kaķu barošana atsevišķi ir sarežģīta, varat konsultēties ar savu veterinārārstu, lai noskaidrotu, vai visiem jūsu kaķiem var būt viena un tā pati īpašā diēta.
Manam kaķim bieži veidojas matu bumbas, kā es varu viņam palīdzēt?
Kaķiem ir dabiski norīt matus kopšanas laikā. Ir arī saprotams, ka garspalvainie kaķi mēdz uzņemt vairāk apmatojuma nekā īsspalvaini kaķi.
Mati, kas neiziet cauri gremošanas sistēmai, var veidot matu bumbas kuņģī. Lielākā daļa kaķu izvems apmatojuma bumbas, taču dažos gadījumos apmatojuma uzkrāšanās kaķim var izraisīt gremošanas traucējumus. Regulāra kaķa tīrīšana var palīdzēt savākt izkritušos matiņus, pirms tie nonāk kaķa gremošanas traktā. Eļļu vai matu izvadīšanas līdzekli, kas satur eļļu, pievienojot kaķa barībai, mati var kļūt gludāki un tiem vieglāk iziet cauri kuņģim. SPECIFIC pieaugušo un vecāka gadagājuma kaķu barība satur šķiedras, kas atvieglo uzņemtā apmatojuma izkļūšanu caur gremošanas traktu un palīdz novērst matu bumbu veidošanos.
Mana kaķa deguns ir sauss un silts – vai mans kaķis ir slims?
Pretēji izplatītajam uzskatam, jūs nevarat noteikt, vai kaķis ir vesels vai nē, pamatojoties uz tā deguna stāvokli. Lai gan silts deguns var liecināt par drudzi, ja kaķim ir slikti, tas nebūt nenozīmē, ka kaķis ir slims. Kaķi var justies lieliski neatkarīgi no tā, vai viņu deguns ir silts vai vēss, mitrs vai sauss. Visdrošākais veids, kā novērtēt kaķa veselību un ķermeņa temperatūru, ir izmantot termometru.