Par mitrajām barībām suņiem un kaķiem
17.06.2024
Kā alternatīva lielākajai daļai SPECIFIC sauso barības produktu ir pieejama mitrā barība pastas vai konservu veidā ar līdzīgām īpašībām. Konservus var lietot kopā ar sauso barību vai tās vietā. Papildus konsistencei galvenās atšķirības starp diviem pārtikas veidiem ir lielāks ūdens saturs konservos un lielāks enerģijas blīvums sausajā pārtikā. Mitrā barība arī mēdz būt garšīgāka izvēlīgākiem mājdzīvniekiem.
KAĶI
Kaķu barošana ar konserviem ir svarīgāka nekā suņu barošana, jo daudzi kaķi ievērojamu ūdens daļu iegūst no barības. Savvaļas kaķu upuris sastāv no aptuveni 70% ūdens, savukārt konservos parasti ir vidēji 78% ūdens un sausajā barībā aptuveni 10%. Tiek uzskatīts, ka, tā kā kaķu senči ir cēlušies no Tuvo Austrumu tuksnešainajiem reģioniem, tiem ir mazāka slāpju tieksme salīdzinājumā ar citiem dzīvniekiem. Tas nozīmē, ka viņi nejūtas izslāpuši un var nedzert pietiekami daudz ūdens, kas var izraisīt hronisku dehidratāciju. Nepietiekama ūdens uzņemšana ietekmē hronisku nieru slimību un urīna kristālu veidošanos. Tāpēc ūdens patēriņa palielināšana ir īpaši svarīga kaķiem ar tādām slimībām kā urīnpūšļa smiltis un akmeņi.
Vidēji 4 kg smagam kaķim, kas patērē tikai sauso barību, dienā nepieciešami aptuveni 200 ml ūdens, karstā laikā vēl vairāk. Kaķim, kurš patērē tikai konservus, ir vajadzīga aptuveni puse no šī daudzuma.
Tā kā kaķi nav īpaši entuziastiski dzērāji, ir izdevīgi nodrošināt tos ar konserviem ikdienā. Ieteicams viņus jau no mazotnes iepazīstināt ar konserviem, piemēram, FPW, jo kaķi bieži vien nelabprāt ēd barību, kuru tie nesaņēma augšanas periodā. Konservus var sajaukt ar sauso barību vai piedāvāt atsevišķi, ja ir svarīgi nedaudz samazināt sausās barības uzņemšanu.
Tā kā kaķi ir izvēlīgi attiecībā uz barību, tostarp attiecībā uz konservu konsistenci, SPECIFIC ir izstrādājis kaķu maltītes "gabalos mērcē" papildus pastām. Tas ļauj pat kaķiem, kuriem nepatīk pastas, baudīt FXW-P parasto barību, FKW-P barību kaķiem ar nieru mazspēju un FCW-P barību kaķiem ar urīnceļu problēmām.
Suņiem nav tādu problēmu- dzert ūdeni kā kaķiem, kas nenozīmē, ka viņi nevar gūt labumu no konserviem. Tas ir labs risinājums suņiem, kuri ēd izvēlīgi, maziem suņiem, kuriem var būt grūtības ar sauso barību, kā arī dažādiem veselības stāvokļiem, kad palielināta šķidruma uzņemšana ir izdevīga (piemēram, urīnceļu slimības). Suņi bieži ēd konservus, piemēram, ja tiem trūkst zobu, kas apgrūtina sausās barības sakošļāšanu.
Tāpat konservi ļauj dot sunim lielākus barības daudzumus – sausajā barībā mazākā porcijā ir tikpat daudz enerģijas. Piemēram, 300 gramos CXW konservu ir tāds pats kaloriju daudzums kā 74 gramos CXD-M sausās barības.
Turklāt, atrodoties prom no mājām, nedaudz saspringtu suni var ievilināt labāk ēst ar konserviem, piejaucot tos sausajai barībai.
Konservu gadījumā pēc iepakojuma atvēršanas svarīgi pēc iespējas hermētiskāk noslēgt atlikušo bundžu un uzglabāt ledusskapī ne ilgāk kā trīs dienas. Pirms došanas dzīvniekam konservi ir jāsasilda līdz istabas vai ķermeņa temperatūrai, jo suņiem un kaķiem nepatīk ēdiens ledusskapja temperatūrā, viņi dod priekšroku tā istabas temperatūrai. Turklāt auksta skārdene nesmaržo tik garšīgi, kas dzīvniekiem ir ļoti svarīgi attiecībā uz barību.